Pokaz siły Borussii Dortmund! Błysk Jadona Sancho, BVB wraca do formy w Bundeslidze [WIDEO]

Borussia Dortmund odniosła drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Ekipa BVB pokonała FC Koeln 4:0.
Na początku meczu gospodarze próbowali zaskoczyć faworyta. Dejan Lubicić oddał mocny, ale jednocześnie bardzo niecelny strzał.
W 11. minucie podopieczni Edina Terzicia objęli prowadzenie. Donyell Malen wykorzystał dogranie Juliana Brandta z rzutu rożnego i płaskim uderzeniem pokonał Marvina Schwabe.
Donyell Malen celebrujący gola dla Borussii Dortmund
Philippe Ruiz / pressfocus
Piłkarze Koeln próbowali doprowadzić do remisu. W 21. minucie Eric Martel odnalazł się pod polem karnym BVB, po czym został zablokowany. Następnie Florian Kainz posłał niecelną centrę przed bramkę Gregora Kobela.
W 33. minucie Niclas Fuellkrug nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Marvin Schwabe odbił piłkę po niezbyt dobrym uderzeniu reprezentanta Niemiec. Niedługo potem Thomas Meunier oddał minimalnie niecelny strzał.
Do przerwy Borussia prowadziła 1:0. Wicemistrzowie Niemiec mogli nieco żałować, że nie wykorzystali w pełni słabości rywali w pierwszych trzech kwadransach.
Na początku drugiej połowy Koeln mogło doprowadzić do remisu. Kobel uratował swój zespół, zatrzymując Jana Thielmanna. W kolejnej akcji Linton Maina huknął w słupek.
Borussia przetrwała trudny moment i w 58. minucie podwyższyła prowadzenie. Jadon Sancho wywalczył rzut karny, a z jedenastu metrów nie pomylił się Niclas Fuellkrug.
Niclas Fuellkrug w meczu Borussia Dortmund - PSG
ANP / pressfocus
W 61. minucie Donyell Malen skompletował dublet. Holender otrzymał znakomite podanie od Iana Maatsena, po czym wygrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.
W doliczonym czasie gry błysnęli młodzi zawodnicy BVB. Jamie Bynoe-Gittens zanotował asystę przy bramce Youssoufy Moukoko, który ustalił wynik. Borussia wygrała 4:0 i zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. FC Koeln jest na 17. pozycji, tracąc trzy punkty do bezpiecznej strefy.
Adam Kłos20 Jan · 17:30