Polacy drużynowymi mistrzami świata w żużlu! Spektakularny sukces biało-czerwonych [WIDEO]

Andrew Surma/Pressfocus
Polscy żużlowcy zostali drużynowymi mistrzami świata. Nasi zawodnicy po heroicznej walce wygrali prestiżowe zawody we Wrocławiu.
Biało-czerwoni dość spokojnie rozpoczęli dzisiejszą rywalizację. W pierwszym biegu Bartosz Zmarzlik zdobył tylko jeden punkt. Dopiero w piątym wyścigu jeden z Polaków zaliczył pierwsze indywidualne zwycięstwo. Komplet punktów zdobył Patryk Dudek, a po chwili w jego ślady poszedł też Zmarzlik.
Niezwykle emocjonujący był bieg numer 8. Dominik Kubera i Tai Woffinden do samego końca walczyli o wygraną. Ostatecznie szybszy był zawodnik z Wielkiej Brytanii.
W kolejnych startach po dwa punkty dołożyli Kubera, Maciej Janowski i Zmarzlik. Po trzeciej serii startów nasi reprezentanci przewodzili całej stawce, wyprzedzając Brytyjczyków o jedno oczko.
W 16. biegu Zmarzlik pokazał klasę i triumfował nad Leonem Madsenem. Nadrobił tym samym niezbyt dobry start Patryka Dudka, który w 15. wyścigu przyjechał na metę jako ostatni. Polska przed ostatnią serią miała tyle samo punktów, co Wielka Brytania.
W 17. biegu niespodziewanie wystąpił Janusz Kołodziej. Weteran niestety nie pomógł drużynie, zajmując czwarte miejsce. Straty nadrobił Kubera, wygrywając następny wyścig.
W dwóch ostatnich biegach Daniel Bewley i Robert Lambert zdobyli tylko dwa punkty dla Wielkiej Brytanii. Triumf Polsce zapewnił Janowski, który w finałowej rywalizacji awansował z czwartego na drugie miejsce.
Biało-czerwoni zakończyli zawody z dorobkiem 33 punktów, o dwa większym od Wielkiej Brytanii. Ostatnie miejsce na podium przypadło Danii (29 punktów), a na czwartym miejscu uplasowali się Australijczycy (27 punktów).