Polacy gromią na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie! Rewelacyjny start biało-czerwonych [WIDEO]

Łukasz Sobala / press focus
Polscy hokeiści w rewelacyjnym stylu rozpoczęli udział w mistrzostwach świata dywizji 1A. Biało-czerwoni rozbili Litwę aż 7:0.
Polacy ustawili sobie grę już w pierwszej tercji. Strzelili w niej trzy gole. Do bramki trafiali Paweł Zygmunt, Michał Kruczek i Krystian Dziubiński.
Polacy mieli przewagę, ale w końcówce pierwszej tercji kilkoma dobrymi interwencjami wykazał się John Murray. Bohaterem drugiej części gry był Patryk Wronka, który w dwanaście minut ustrzelił hat-tricka. W trzeciej odsłonie wynik ustalił Dziubiński.
W sumie Polacy uderzali na bramkę rywali aż 34 razy. Litwini atakowali rzadko - nic nie zdziałali nawet w momentach uspokojenia biało-czerwonych. W sumie oddali zaledwie siedem strzałów.
W niedzielę Polacy zagrają z Wielką Brytanią. Potem czekają ich jeszcze mecze z Włochami, Koreą Południową i Rumunią. Awans do elity uzyskają dwie najlepsze drużyny.
Polska - Litwa 7:0 (Paweł Zygmunt 7, Michał Kruczek 4, Krystian Dziubiński 8 i 49, Patryk Wronka 38, 38 i 40)
Marcin Karbowski29 Apr 2023 · 17:18
Źródło: WP Sportowe Fakty