Polacy postawili się Amerykanom! Emocjonujące widowisko na koniec koszykarskiego mundialu [WIDEO]

Twitter
Polscy koszykarze przegrali z Amerykanami 74:87 w meczu o 7. miejsce na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni zaprezentowali się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony.
Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia Polaków. Celny rzut oddał Mateusz Ponitka.
Przez pierwsze minuty spotkanie było dosyć wyrównane, a Aleksander Balcerowski błysnął w ataku.
Później w pierwszej kwarcie im dalej, tym było gorzej. Polacy mieli problem z oddaniem celnego rzutu za trzy punkty, natomiast Amerykanie bez trudu trafiali kolejne trójki. Dzięki temu po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili aż 28:14.
W drugiej kwarcie Polacy bardziej postawili się Amerykanom, lecz wciąż mieli problem z trafieniem za trzy. Z kolei w akcjach podkoszowych Amerykanie dobrze bronili.
Ostatecznie druga kwarta padła łupem Amerykanów, którzy zdobyli w niej 19 pkt, a Polacy - 16.
Trzecia kwarta to był popis Polaków! Świetnie grał Adam Waczyński, który trafił kilka trójek, a Mateusz Ponitka wykorzystywał błędy Amerykanów w ataku.
Polacy zaliczyli serię 10:0, a na przestrzeni całej kwarty byli lepsi od Amerykanów aż o 9 pkt. Wygrali ją 25:16!
Biało-czerwoni nie odpuszczali także w czwartej kwarcie, ale nie zdołali odrobić strat. Ostatecznie przegrali 74:87 i zajęli 8. miejsce na MŚ.
USA - Polska (28:14, 19:16, 16:25, 24:19)