Serie A. Asysty Bereszyńskiego i Linettego! [WIDEO]

Polacy szaleją w Serie A! Asysty Bereszyńskiego i Linettego, czerwona kartka Cionka! [WIDEO]
Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
UC Sampdoria pokonała na wyjeździe SPAL 2:1 (2:0) w niedzielnym meczu 26. kolejki włoskiej ekstraklasy.  Dwie asysty w tym spotkaniu zaliczyli polscy zawodnicy.
W pierwszym składzie gospodarzy na to spotkanie znalazł się Thiago Cionek, zaś w zespole gości od początku wybiegli Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.
Goście objęli prowadzenie w 4. minucie spotkania, gdy do bramki trafił Quagliarella. Asystę przy tym golu zaliczył Bereszyński. Polak popisał się dośrodkowaniem z prawej strony boiska.
W 11. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Quagliarella, który tym razem skorzystał z podania Karola Linettego.
Quagliarella tym samym zaliczył osiemnaste i dziewiętnaste trafienie w obecnym sezonie Serie A i wyprzedził Krzysztofa Piątka w klasyfikacji strzelców.
Kontaktową bramkę dla SPAL zdobył Jasmin Kurtić w 95. minucie.
W 97. minucie z boiska został wyrzucony Cionek. Obrońca w tej sytuacji nieprzepisowo powstrzymał rywala pędzącego do kontry.
Podopieczni Marco Giampaolo zajmują obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 39 punktów. Zawodnicy Leonardo Sempliciego z dorobkiem 23 "oczek" plasuje się na 16. lokacie.
W innym meczu rozegranym o godzinie 15:00, Bologna FC przegrała na wyjeździe z Udinese Calcio 1:2 (1:1). Cały mecz w bramce "Rossoblu" rozegrał Łukasz Skorupski, a z ławki rezerwowych "Zebrette" nie wstał Łukasz Teodorczyk.
Daniel Makarewicz03 Mar 2019 · 15:17