Polacy wciąż niepokonani! Siatkarze rozbili Chiny

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Polscy siatkarze odnieśli piąte zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Tym razem biało-czerwoni rozbili Chiny 3:0.
Polacy w tym sezonie mają już na rozkładzie m.in. Rosję i Francję, więc należało się spodziewać, że Chińczyków ograją bez większych problemów. Tak też się stało - rywale stawiali twardszy opór tylko na początku setów.
Vital Heynen znów eksperymentował składem. Tym razem mecz zaczęli Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek i jako libero Paweł Zatorski. Większość z nich zaliczyła bardzo udane spotkanie.
Na początku pierwszej partii biało-czerwoni przegrywali 4:5, ale później wyraźnie przyspieszyli i udokumentowali swoją przewagę w umiejętnościach siatkarskich. Na drugą przerwę techniczną nasza drużyna schodziła przy sześciopunktowym prowadzeniu. Choć Chińczycy nie odpuszczali, byli nieźli w ataku, to nie byli w stanie poważniej zagrozić biało-czerwonym. Polacy pierwszego seta wygrali 25:19.
Druga odsłona zaczęła się podobnie - przegrywaliśmy nawet 1:5. Polacy jednak sprawnie odrobili straty i w środkowej fazie seta zbudowali sobie kilka punktów przewagi. Ostatecznie wygrali 25:17.
Najbardziej zacięty był trzeci set. Polacy prowadzili niemal przez cały czas, ale tym razem nie zbudowali sobie większej przewagi. Wystarczyło jednak do pewnego zwycięstwa - tym razem nasza drużyna wygrala 25:21.
Polska - Chiny 3:0 (25:19, 25:18, 25:21)
Kamil Kaczmarek02 Jun 2018 · 17:37