Polak błysnął w MLS! Cudowny gol i tytuł piłkarza meczu na inaugurację sezonu [WIDEO]

Mateusz Bogusz z przytupem rozpoczął nowy sezon MLS. Pomocnik Los Angeles FC strzelił pięknego gola, a jego drużyna wygrała z Seattle Sounders 2:1.
Bogusz trafił do MLS pod koniec marca ubiegłego roku. W zeszły sezonie z Los Angeles FC dotarł do wielkiego finału rozgrywek. W nim górą był jednak zespół Columbus Crew.
Mateusz Bogusz, 06.11.2023
Simon Fearn / pressfocus
Nowy sezon ekipa z Los Angeles rozpoczęła od zwycięstwa. Prowadzenie w meczu ze Seattle uzyskała doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy do bramki trafił Timothy Tillman.
W 55. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Bogusz. Polak wbiegł w pole karne od strony jego narożnika, zwiódł obrońcę i technicznym strzałem wpakował piłkę w okienko.
Seattle było w stanie strzelić tylko jednego gola. W 73. minucie z rzutu karnego do bramki trafił Pedro de la Vega.
Występ Bogusza, którego w ostatnim czasie łączono z klubami z Anglii, został doceniony. 22-latek na inaugurację sezonu został uznany piłkarzem meczu.
Kolejny mecz zespół polskiego pomocnika rozegra w sobotę. Jego rywalem będzie Real Salt Lake City.
Marcin Karbowski25 Feb · 06:59