Polak błysnął w starciu z Los Angeles Lakers. Wsad, zwycięstwo i dwa efektowne bloki w dwie minuty [WIDEO]

Aleksander Balcerowski kontynuuje zmagania w Lidze Letniej NBA. Polak pokazał się z solidnej strony podczas wygranego spotkania z Los Angeles Lakers.
Balcerowski na co dzień jest zawodnikiem ekipy Gran Canaria. 22-latek został zaproszony przez Boston Celtics na przygotowania przed startem sezonu zasadniczego.
Udział w Lidze Letniej nie jest oczywiście gwarantem kontraktu w NBA. Dobre występy mogą jednak otworzyć Polakowi drogę do angażu w najlepszej koszykarskiej lidze świata.
Dziś Balcerowski znalazł się w wyjściowej piątce Boston Celtics na mecz z Los Angeles Lakers. Już w pierwszej kwarcie reprezentant Polski zanotował dwa bloki, zatrzymując D'Moia Hodge'a i Colina Castletona.
W pierwszych dwóch kwartach lepsi byli jednak "Jeziorowcy", którzy prowadzili 53:43. Po przerwie przebudził się Jordan Walsh, który zakończył mecz z dorobkiem 25 punktów.
Ostatecznie Celtics wygrali 95:90. Balcerowski rozegrał 20 minut, notując w tym czasie pięć punktów, osiem zbiórek, dwie asysty i trzy bloki. Polak trafił dwa z czterech rzutów z gry i wykorzystał jeden rzut wolny.
Boston kolejny mecz rozegra w nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:30. Rywalem Balcerowskiego i spółki będzie ekipa New York Knicks.
Boston Celtics - Los Angeles Lakers 95:90 (19:28, 24:25, 30:17, 22:20)
Adam Kłos13 Jul 2023 · 07:20