Polscy koszykarze w grze o Igrzyska Olimpijskie w Paryżu! Bezcenne zwycięstwo biało-czerwonych! [WIDEO]

Reprezentacja Polski koszykarzy wygrała turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Podopieczni Igora Milicicia po emocjonującym boju pokonali Bośnię i Hercegowinę 76:72.
W Gliwicach Polacy wcześniej kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. W turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu wygrali w poprzednich dniach cztery spotkania, nie mając sobie równych.
W grupie pokonali między innymi Bośnię i Hercegowinę, z którą w niedzielę zmierzyli się po raz drugi. Stawka była wysoka - awans do turnieju kwalifikacyjnego, gdzie walka toczyć się będzie już o miejsce na IO.
Spotkanie od początku było bardzo zacięte. W pierwszej kwarcie Bośniacy prowadzili już 19:13, ale Polacy szybko doprowadzili do remisu. Po 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 23:23.
W drugiej kwarcie było już 40:35 dla biało-czerwonych po rzucie Sokołowskiego i "trójce" Garbacza. Goście zmniejszyli jednak straty przed przerwą - obie kadry dzieliło zaledwie jedno "oczko".
Po trzeciej kwarcie był remis 54:54. Walka o końcowe zwycięstwo toczyła się do samego końca. Przy stanie 71:71 faulowany był Balcerowski, który nie był w stanie kontynuować rywalizacji.
W końcówce z rzutów wolnych trafiali Pluta oraz Ponitka. To właśnie dzięki temu biało-czerwoni zwyciężyli ostatecznie 76:72 i awansowali do turnieju kwalifikacyjnego, wciąż będąc w grze o Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Bośnia i Hercegowina - Polska 72:76 (23:23, 16:17, 15:14, 18:22)