Polscy siatkarze w eksperymentalnym składzie ulegli Francji w Lidze Narodów

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polscy siatkarze przegrali z Francją 1:3 (26:28, 23:25, 26:24, 20:25) w chińskim Ningbo w meczu Ligi Narodów.
Reprezentacja Polski przystąpiła do drugiego turnieju Ligi Narodów w eksperymentalnym składzie. Szanse otrzymali m.in. Maciej Muzaj, Bartosz Bednorz, Marcin Komenda, Piotr Łukasik, Norbert Huber czy Michał Szalacha.
Polacy znakomicie rozpoczęli spotkanie, na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:4. Francuzi zdołali szybko odrobić straty i wyszli na prowadzenie 10:12. Od tego momentu na boisku toczyła się zacięta gra. Końcówka seta dostarczyła dużo emocji, a lepsi okazali się "Trójkolorowi", którzy wygrali 26:28. W naszym zespole na wyróżnienie zasłużył Huber, który w tym fragmencie ani razu nie pomylił się w ataku.
Druga partia od początku należała do Francuzów. To oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej - 5:8. Polacy zdołali dopaść przeciwników i przed kluczowymi akcjami był remis 20:20 po ataku Macieja Muzaja. Więcej zimnej krwi zachowali Francuzi (blok na Łukasiku) i to oni mogli cieszyć się z wygranej partii - 23:25.
W kolejnym secie Polacy szybko wyszli na prowadzenie 13:9. Dobry rytm złapał Muzaj i wydawało się, że Polacy pewnie sięgną po triumf w tej partii. Od stanu 22:18 nasi siatkarze stracili płynność w ataku. Francuzi doprowadzili do wyniku 23:23, ale Muzaj znów wziął na siebie ciężar gry i to on zdobył ostatni punkt w secie.
Po zaciętych pierwszych piłkach w czwartej partii Francuzi wypracowali sobie pięć punktów przewagi i utrzymali to do samego końca.
Polska - Francja 1:3 (26:28, 23:25, 26:24, 20:25)
Polska: Dawid Konarski, Marcin Komenda, Tomasz Fornal, Michał Szalacha, Piotr Łukasik, Norbert Huber, Jakub Popiwczak (libero) oraz Maciej Muzaj, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek
Francja: Jean Patry, Kevin Tillie, Antoine Brizard, Nicolas Le Goff, Yacine Louati, Barthelemy Chinenyeze, Jenia Grebennikov (libero) oraz Julien Lyneel
Daniel Makarewicz07 Jun 2019 · 12:05