Polska - Finlandia: Kolejne zwycięstwo naszych siatkarzy. Wynik meczu, składy

Kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy na MŚ! Finowie walczyli tylko w jednym secie
MediaPictures.pl / shutterstock.com
Polscy siatkarze wygrali z Finlandią 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15) w swoim trzecim meczu na mistrzostwach świata.
Pełną relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Polacy od początku dyktowali warunki gry, szybko odskakując rywalom. Na drugiej przerwie technicznej nasi siatkarze prowadzili już 16:10 i bez problemu utrzymali przewagę, nie pozwalając Finom na wiele. Tę odsłonę Polacy wygrali 25:20.
Pierwsze piłki drugiej partii niespodziewanie należały do siatkarzy z Finlandii, którzy po efektownym bloku wyszli na prowadzenie 2:4. Polacy zatracili skuteczność w ataku, Finowie po chybotliwym początku nabrali pewności w swojej grze. Na drugiej przerwie technicznej na tablicy wyników widniał rezultat 12:16. Polacy w kolejnych wymianach zdołali wrócić na swój poziom, doprowadzając do remisu, jednak po zaciętej końcówce drugi set padł jednak łupem Finów - 26:28.
Na kolejną partię podopieczni Heynena wyszli wyraźnie podrażnieni. Dominacja naszych siatkarzy nie podlegała wątpliwości. 8:3, 16:8 - Finowie nie mieli nic do powiedzenia przy skutecznie grających reprezentantach Polski. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:16.
Czwarty set okazał się ostatnią częścią spotkania. Nasi siatkarze znów szybko objęli prowadzenie (8:4, 17:10), którego nie oddali już do końca. Polacy na dużym luzie zdobywali kolejne punkty, wygrywając 25:15 i w całym spotkaniu 3:1.
Polska - Finlandia 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15)