Polska - Gruzja: Wygrana Polski, o Euro U21 powalczymy w barażach. Wynik spotkania, bramki i składy

Polacy wygrali z Gruzją, ale Danii nie wyprzedzili. O młodzieżowe Euro powalczymy w barażach!
MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 3:0 z Gruzją w ostatnim grupowym meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. O turniej finałowy powalczymy w barażach.
Biało-czerwoni długo męczyli się z Gruzinami, którzy przez większą część pierwszej połowy sprawiali lepsze wrażenie. Sytuację na boisku zmieniła dopiero czerwona kartka dla rywali, otrzymał ją w 30 minucie Kutsia.
Nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy. Filip Jagiełło po podaniu Sebastiana Szymańskiego uderzył z dystansu, a Giorgadze dotknął jeszcze po drodze piłki i ta wpadła do bramki.
W 74 minucie na 2:0 strzelił Konrad Michalak, który otrzymał świetne podanie od Szymańskiego, wpadł w pole karne i uderzeniem zewnętrzną częścią stopy pokonał golkipera rywali.
W końcówce bramkę jeszcze zdobył jeszcze Dawid Kownacki, ustalając tym samym wynik spotkania. Napastnik Sampdorii dobrze przymierzył zza pola karnego, a zasłonięty bramkarz Gruzinów nawet nie drgnął.
Polacy ostatecznie pokonali Gruzję, ale zajęli drugie miejsce w tabeli - Dania pokonała Wyspy Owcze 3:0 i wyprzedziła nas o jeden punkt. To oznacza, że o młodzieżowe mistrzostwa Europy powalczymy w listopadzie w barażach.
Jakub Kreśliński16 Oct 2018 · 19:52