Polski lekkoatleta o piłkarzach: Ćwierćfinał EURO? Żaden sukces!

Zorro2212, wikicommons
Polscy lekkoatleci znakomicie wypadli na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. W mediach pojawiły się głosy, że ich sukcesy niesłusznie znalazły się w cieniu występu naszych piłkarzy na EURO 2016.

Polacy w Amsterdamie wywalczyli dwanaście medali - sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy. Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację medalową imprezy, co zdarzyło się pierwszy raz w historii naszej lekkoatletyki.

Na podium nie stanął młodziutki Konrad Bukowiecki. Nasz kulomiot zajął czwarte miejsce - brązowy medal przegrał o jeden centymetr. Po powrocie do kraju ostro wypowiedział się o piłkarskiej reprezentacji Polski.

- Nie można podważać tego, że piłka nożna jest bardziej popularnym sportem i jest atrakcyjniejsza dla kibiców. Uważam, że ćwierćfinał EURO piłkarzy to żaden sukces. Zobaczcie, ile my zdobyliśmy medali w Amsterdamie. Nie zapominajmy też o tych, którzy zajmowali miejsca 4-8 - komentuje Bukowiecki.

19-letni zawodnik nie żałuje jednak, że postawił na pchnięcie kulą, a nie na popularniejszą dyscyplinę.

- Wybrałem sport indywidualny, bo chcę sam pracować na swój sukces - tłumaczy Bukowiecki.