Polskie siatkarki nie do zatrzymania w Lidze Narodów! Kolejne pewne zwycięstwo biało-czerwonych [WIDEO]

Łukasz Sobala/Pressfocus
Polskie siatkarki odniosły kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały Serbię 3:0.
Polki doskonale rozpoczęły zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W pierwszych trzech meczach odniosły komplet zwycięstw, który pozwolił objąć prowadzenie w tabeli.
Dziś biało-czerwone dobrze rozpoczęły rywalizację z Serbią. Już na początku pierwszego seta nasze reprezentantki wypracowały sobie przewagę czterech punktów. W ataku regularnie punktowały Olivia Różański i Agnieszka Korneluk.
Bardzo dobrze funkcjonował również blok Polek. Magdalena Stysiak potrafiła powstrzymywać kolejne ataki Serbek. W efekcie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18 na korzyść drużyny prowadzonej przez Stefano Lavariniego.
Na początku drugiego seta Serbki zdobyły trzy punkty z rzędu. Lavarini poprosił o czas, aby poukładać grę swojego zespołu. Przerwa pozytywnie wpłynęła na Polki, które najpierw odrobiły straty, a później objęły prowadzenie. Martyna Łukasik i Magdalena Stysiak zaczęły grać na wyższym procencie skutecznych ataków. Z kolei rywalki nie pomagały sobie serią zepsutych zagrywek. Polki drugą partię wygrały do 22.
Na starcie trzeciego seta biało-czerwone miały kłopot z przyjęciem. Serbki wykorzystały chwilę słabości rywalek i objęły prowadzenie, którego długo nie chciały oddać. W pewnym momencie Polki przegrywały już wynikiem 16:20. Stevano Lavarini znów wziął czas, co okazało się świetnym posunięciem.
Po przerwie znacznie lepiej funkcjonował blok, w którym brylowały Korneluk i Łukasik. Reprezentacji Polski udało się doprowadzić do remisu po 25 i gry na przewagi. W decydujących wymianach biało-czerwone znów pokazały klasę i finalnie wygrały seta 30:28.
Polki kolejny mecz w Lidze Narodów rozegrają 13 czerwca. Rywalem będą reprezentantki Dominikany.
Polska - Serbia 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)
Adam Kłos03 Jun 2023 · 14:33