Polskie siatkarki w ćwierćfinale mistrzostw Europy! Świetny mecz naszej kadry, Niemki były bez szans [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarek awansowała do ćwierćfinału tegorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwone w Brukseli bez straty seta pokonały Niemki. O miejsce w strefie medalowej powalczą z Turcją.
Nasze zawodniczki w fazie grupowej przegrały jedynie z aktualnymi mistrzyniami świata, Serbkami. Zajęły drugie miejsce i bez problemu awansowały do 1/8 finału. Tam po drugiej stronie siatki stanęły Niemki, prowadzone przez doskonale znanego w naszym kraju Vitala Heynena.
Polki uważane były za zdecydowane faworytki tego spotkania i z tej roli wywiązały się znakomicie. Pierwszego seta rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Później było już 10:5, ale Niemki zdołały szybko doprowadzić do wyrównania.
Na szczęście biało-czerwone od razu po raz kolejny odskoczyły rywalkom dzięki dobrej grze Korneluk. Pierwszą partię Polki wygrały 25:22 po tym, jak przeciwniczki nie poradziły sobie z serwisem Stysiak.
W drugiej partii wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu 11:10. Później biało-czerwone zdobyły aż siedem punktów z rzędu. W końcówce straciły część przewagi, ale i tak zwyciężyły do 20.
Trzecia odsłona okazała się ostatnią, choć przez pewien czas niewiele na to wskazywało. Po serii błędów naszej kadry Niemki zdobyły pięć kolejnych punktów i prowadziły już 14:11.
Odpowiedź naszej kadry była jednak natychmiastowa. Ostatecznie reprezentacja Polski po rywalizacji na przewagi wygrała cały mecz 3:0 i awansowała dzięki temu do ćwierćfinału tegorocznych mistrzostw Europy.
W nim biało-czerwone zmierzą się z Turcją, która wygrała 3:1 z Belgią. Zwyciężczynie tegorocznej Ligi Narodów z Polską rywalizowały się w tym sezonie czterokrotnie. Trzy razy to nasza kadra była lepsza. Mecz o półfinał odbędzie się w najbliższą środę w Brukseli.

Polska - Niemcy 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)