Polskie szaleństwo w Grecji! Biało-czerwoni z trafieniami w ważnym spotkaniu

Yannis Halas / pressfocus
Środa okazała się wyjątkowym dniem dla kilku polskich piłkarzy. Aż trzech biało-czerwonych wpisało się na listę strzelców w meczach ligi greckiej.
Karol Angielski rozpoczął starcie Atromitosu z Lamią na ławce rezerwowych. Napastnik został wpuszczony na boisko w drugiej połowie, gdy na tablicy strzelców widniał wynik 1:1.
Niedługo po zmianie były gracz Radomiaka Radom pokazał się ze swojej najlepszej strony. W 61. minucie strzelił na 2:1, natomiast w 82. wykorzystał podanie od Andreasa Kuena. Dzięki temu Atromitos wygrał 3:1 (1:1) i wskoczył na szóstą pozycję w tabeli.
27-latek ma na swoim koncie siedem trafień w bieżącym sezonie. To najlepszy wynik w całym zespole.
Wielu emocji dostarczyło również spotkanie AEK-u Ateny z Gianniną. W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się Damian Szymański, zaś po stronie gości szansę otrzymał Jan Sobociński.
Wynik środowej rywalizacji otworzył Szymański, który zdobył bramkę już w 15. minucie. Na odpowiedź ze strony Gianniny nie trzeba było długo czekać, wszak w 35. minucie na listę strzelców wpisał się Sobociński. Jeszcze przed przerwą przyjezdni wyszli na prowadzenie dzięki uderzeniu Panagiotisa Tzimasa.
AKTUALIZACJA 20:05
Po zmianie stron ateńczycy byli jednak stroną bezwzględnie dominującą. W 69. minucie trafił Ezequiel Ponce, natomiast niedługo później dublet ustrzelił Robert Ljubcic. Tym samym AEK wygrał 4:2 (1:1) i umocnił się na pozycji lidera. Giannina nadal musi drżeć o utrzymanie się w lidze, zajmuje obecnie ostatnie miejsce.