Pomocnik Zagłębia odpalił petardę! Piękny gol na wagę zwycięstwa z Wartą [WIDEO]

Zagłębie Lubin zainkasowało kolejne trzy punkty. "Miedziowi" pokonali u siebie Wartę Poznań 1:0.
Szybko zarysowała się przewaga gospodarzy, ale ich ataki z reguły były zbyt wolne, by wymanewrować defensywę Warty. Gracze Zagłębia szukali szans głównie po strzałach z dystansu czy stałych fragmentach. Warta oferowała jeszcze mniej.
Zagłębie objęło prowadzenie w 56. minucie. Piłkę przed polem karnym otrzymał Makowski, wykorzystał pozostawioną mu swobodę i kropnął nie do obrony.
Warta musiała atakować, lecz jej akcje raczej nie zagrażały gospodarzom. Dopiero w 74. minucie groźniej uderzył Kajetan Szmyt. Piłka po jego strzale przeszła obok słupka. W odpowiedzi ponownie przymierzył z dystansu. Tym razem Jędrzej Grobelny zdołał zatrzymać jego uderzenie z dystansu.
Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Zagłębie dzięki zwycięstwu wskoczyło na trzecie miejsce w tabeli. Warta jest dwunasta.
Marcin Karbowski24 Sep 2023 · 14:21