Popis Barcelony, która rozbiła Villarreal! Dwa gole Dembele! [VIDEO]

Popis Barcelony, która rozbiła Villarreal! Dwa gole Dembele!  [VIDEO]
Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona pokonała u siebie Villarreal CF 5:1 w meczu 36. kolejki Primiera Division. Duma Katalonii jest wciąż niepokonana w tym sezonie ligi hiszpańskiej.
Gospodarze losy spotkania rozstrzygnęli właściwie już w pierwszej połowie, schodząc do szatni z prowadzeniem 3:0. Pierwszego gola strzelił Philippe Coutinho, który w 11. minucie trafił do pustej bramki, wykorzystując odbitą piłkę przez golkipera gości.
Pięć minut później Barcelona podwyższyła prowadzenie po trafieniu Paulinho. Były zawodnik ŁKS-u Łódź wykończył zespołową akcję Blaugrany. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Leo Messi. Argentyńczyk przeprowadził skuteczną, dwójkową akcję z Andersem Iniestą.
W drugiej połowie goście strzelili honorowego gola. Nicola Sansone płaskim uderzeniem zaskoczył Jaspera Cillessena. Duma Katalonii odpowiedziała w końcówce spotkania. Dwukrotnie Sergio Asenjo pokonał Ousmane Dembele. Francuz najpierw wykończył indywidualną akcję Ivana Rakiticia, a potem sam przeprowadził kontrę i ustalił wynik meczu.
W tabeli ligi hiszpańskiej FC Barcelona jest liderem i ma zapewniony tytuł mistrzowski. W tym sezonie podopieczni Ernesto Valverde nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania. Villarreal CF jest na 6. pozycji.