Popis Sebastiana Szymańskiego w lidze rosyjskiej. Gol i asysta Polaka, Dynamo Moskwa rozgromiło rywali [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Sebastian Szymański w tym sezonie ligi rosyjskiej prezentuje się znakomicie. W niedzielnym meczu Dynama Moskwa z Arsienałem Tuła Polak zaliczył gola i asystę, a jego zespół wygrał aż 5:1.
22-latek uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy całych rozgrywek w Rosji, ale mimo to nie znajduje uznania w oczach Paulo Sousy. Portugalczyk w środku pola woli stawiać na innych piłkarzy.
Szymański kontynuuje natomiast znakomitą grę w klubie. W niedzielne popołudnie jego Dynamo Moskwa podejmowało jeden z najsłabszych zespołów w stawce - Arsienał Tuła.
Gospodarze od początku zyskali sporą przewagę i szybko udokumentowali to golem. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się właśnie Polak. Nasz reprezentant dostał piłkę na szesnastym metrze i strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza.
Osiem minut później było już 2:0, a Szymański do gola dołożył jeszcze asystę. 22-latek precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a z okazji skorzystał Fabian Balbuena.
Kilkadziesiąt sekund później Polak znów miał udział przy golu. Tym razem na prawej stronie dobrze obsłużył Parszywliuka, który wrzucił piłkę do Grulewa, a ten ostatni podwyższył wynik na 3:0.
W pierwszej połowie Dynamo wręcz zmiażdżyło rywali. Drugiego gola dołożył jeszcze Grulew, dzięki czemu gospodarze na przerwę schodzili przy prowadzeniu 4:0. W drugiej części spotkania do siatki trafił z kolei Arsen Zacharian, a goście odpowiedzieli za sprawą Kluszewicza. Ostatecznie drużyna z Moskwy wygrała więc 5:1.
Maciej Pietrasik21 Nov 2021 · 15:18