Popis Zlatana Ibrahimovicia! Napastnik AC Milan zdobył dwie bramki i przeszedł do historii [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
Sampdoria przegrała z AC Milan w meczu 37. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4 (0:1). Główną rolę w tym starciu odegrał Zlatan Ibrahimović.
Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu był AC Milan. Drużyna z Mediolanu wciąż liczy się w walce o piąte miejsce w ligowej tabeli. W ostatnich tygodniach piłkarze "Rossonerich" prezentują wysoką formę i dziś potwierdzili dobrą dyspozycję.
W wyjściowym składzie gospodarzy na to spotkanie znaleźli się Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.
Pierwsza bramka na Stadio Luigi Ferraris padła już w 4. minucie. Lewym skrzydłem przedarł się Rebić, który dośrodkował piłkę w pole karne. Tam niepilnowany był Ibrahimović, który głową umieścił piłkę w siatce.
Szwed tym samym zapisał się na kartach historii. Został pierwszym piłkarzem w historii, który w Serie A zdobył co najmniej 50 goli zarówno w barwach Milanu, jak i Interu Mediolan.
W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Hakan Calhanoglu. Pomocnik z bliska pokonał golkipera Sampdorii, a asystę przy tym trafieniu zanotował Ibrahimović. Cztery minuty później Zlatan zdobył drugiego gola. Tym razem Szwed uchronił się przed atakiem Bartosza Bereszyńskiego i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.
Dla gospodarzy gola w 87. minucie zdobył Askildsen. Kilka chwil wcześniej Gianluigi Donnarumma obronił rzut karny wykonywany przez Maroniego. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Rafael Leao.
AC Milan po dzisiejszej wygranej zajmuje 6. pozycję w ligowej tabeli. Ekipa z Mediolanu na koncie ma 63 punkty. Z kolei Sampdoria jest piętnasta - do tej pory zdobyła 41 "oczek".
Daniel Makarewicz29 Jul 2020 · 20:57