Porażka AC Milan w pierwszej kolejce Serie A. Kontrowersyjna decyzja sędziego, symulka Piątka [WIDEO]

ph.FAB / Shutterstock.com
AC Milan przegrał na wyjeździe z Udinese Calcio 0:1 (0:0) w niedzielnym meczu pierwszej kolejki włoskiej ekstraklasy.
Krzysztof Piątek znalazł się w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Udinese. Polski napastnik na boisku rywala nie zdobył gola i podobnie jak cały zespół "Rossonerich" zaprezentował się przeciętnie.
Napastnik zwrócił na siebie uwagę w 70. minucie, gdy próbował wymusić rzut karny. Zachowaniem 24-latka oburzony był William Troost-Ekong, który najprawdopodobniej drasnął Piątka. Polak złapał się za twarz i przez kilkadziesiąt sekund nie podnosił się z murawy. Sędzia w tej sytuacji nie zareagował.
W 83. minucie jeden z piłkarzy Udinese zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia po konsultacji z systemem VAR... nie wskazał jednak na wapno. Ta decyzja wzbudziła mnóstwo kontrowersji.
Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Rodrigo Becao. Brazylijski obrońca w 72. minucie dopadł do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Rodrigo De Paula i uderzeniem głową z okolicy jedenastego metra pokonał Donnarummę.
W następnej kolejce zespół ze stolicy Lombardii zagra z Brescia Calcio, z kolei drużyna "Zebrette" zmierzy się z Parma Calcio.
Daniel Makarewicz25 Aug 2019 · 20:05