Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Porażka Ajaksu na inaugurację sezonu Eredivisie

13 sie 2017 | 08:20 3
Źródło zdjęcia: charnsitr/Shutterstock

Ajax Amsterdam przegrał na wyjeździe z Heracles Almelo 1:2 (0:0) w sobotnim spotkaniu 1. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na Polman Stadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 56. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech, któemu asystował Amin Younes.

Gospodarze wyrównali w 65. minucie. Piłkę do siatki skierował Paul Gladon, który wykorzystał dogranie Brandley'a Kuwasa.

W końcowym fragmencie rywalizacji miejscowy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gola dającego trzy punkty zdobył Kuwas, który pokonał bramkarza gości pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego.

W innych sobotnich spotkaniach Eredivisie PSV Eindhoven pokonało AZ Alkmaar 3:2, VVV Venlo wygrało ze Spartą Rotterdam 3:0, a Vitesse okazało się lepsze od NAC Breda 4:1.

****

Heracles Almelo - Ajax Amsterdam 2:1 (0:0)
Bramki: Gladon 65, Kuwas 82 - Ziyech 56.

****

PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 3:2 (1:1)
Bramki: Lozano 31, Pereiro 48, van Ginkel 76 - dos Santos 18, Weghorst 81(k).

VVV Venlo - Sparta Rotterdam 3:0 (1:0)
Bramki: Leemans 44, Tissoudali 48, van Crooy 90+2.
Czerwona kartka: Chabot (84, Sparta).

Vitesse - NAC Breda 4:1 (3:0)
Bramki: Bruns 2, Linssen 20, Matavz 32, Rashica 77 - Ambrose 69.

+3
Bez Bosza, Traore, Klassena to Ajax łatwo mieć w tym sezonie nie będzie, odpadli z LM a teraz falstart w lidze.