Porażka Ajaksu na inaugurację sezonu Eredivisie

charnsitr/Shutterstock
Ajax Amsterdam przegrał na wyjeździe z Heracles Almelo 1:2 (0:0) w sobotnim spotkaniu 1. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Kibice zgromadzeni na Polman Stadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 56. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech, któemu asystował Amin Younes.
Gospodarze wyrównali w 65. minucie. Piłkę do siatki skierował Paul Gladon, który wykorzystał dogranie Brandley'a Kuwasa.
W końcowym fragmencie rywalizacji miejscowy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gola dającego trzy punkty zdobył Kuwas, który pokonał bramkarza gości pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego.
W innych sobotnich spotkaniach Eredivisie PSV Eindhoven pokonało AZ Alkmaar 3:2, VVV Venlo wygrało ze Spartą Rotterdam 3:0, a Vitesse okazało się lepsze od NAC Breda 4:1.