Porażka Arsenalu ze Swansea na własnym stadionie!

Arsenal Londyn przegrał u siebie ze Swansea City 1:2 (1:0) w środowym spotkaniu 28. kolejki angielskiej Premier League.

Na Emirates Stadium całe zawody między słupkami gości rozegrał Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski po kwadransie gry musiał wyciągać piłkę z siatki, kiedy to z kilku metrów nie dał mu szans Kostarykanin Joel Campbell.

Trzynaście minut przed przerwą płaskim strzałem wyrównał Wayne Routledge, a szesnaście minut przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego fanów "Łabędzi" do prawdziwej euforii doprowadził Ashley Williams.

Dzięki siódmej wygranej w sezonie ekipa z Walii umocniła się na szesnastej pozycji w tabeli. "Kanonierzy" natomiast doznali drugiej z rzędu i siódmej w bieżących rozgrywkach porażki, po której nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli.