Porażka Atletico Madryt! Podopieczni Simeone nie dali rady Athletikowi

Xinhua/Pressfocus
Atletico poniosło porażkę w 34. kolejce ligi hiszpańskiej. Madrytczyków 2:0 pokonał Athletic.
Fatalny początek meczu zaliczył Mario Hermoso. Już w pierwszej minucie spotkania stoper Atletico Madryt obejrzał żółtą kartkę.
Potem Hiszpan popełnił kolejny błąd. W 8. minucie strzelił gola samobójczego.
W pierwszej połowie żółtą kartką ukarany został również Reinildo. Obrońca nie wystąpi zatem w następnej kolejce, kiedy "Atleti" zmierzy się z Realem w derbach stolicy Hiszpanii.
Do przerwy "Los Colchoneros" przegrywali 0:1, chociaż Athletic nie oddał ani jednego celnego strzału. Z kolei podopieczni Diego Simeone trzykrotnie próbowali zaskoczyć Unaia Simona. Golkiper Athletiku jednak czujnie interweniował.
W 51. minucie Antoine Griezmann oddał bardzo groźny strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki.
Niedługo potem Athletic podwyższył prowadzenie. Inaki Williams zamienił rzut karny na bramkę. Było blisko, aby Atletico przegrywało nawet 0:3. Jan Oblak obronił jednak uderzenie Ikera Muniaina.
Po zwycięstwie Athletic przesunął się na ósme miejsce w tabeli. Atletico jest czwarte.
Adam Kłos30 Apr 2022 · 22:53