Porażka Brondby IF, grał Wilczek

brondby.com
Zawodnicy Brondby IF przegrali na wyjeździe z FC Midtjylland 2:3 (2:1) w poniedziałkowym meczu 14. kolejki duńskiej ekstraklasy.
Na MCH Arena goście spotkania objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą trafienia Uffe Becha. Dwie minuty później gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Marc Dal Hende.
Jeszcze przed przerwą Brondby IF znów zyskało przewagę. W 31. minucie golkipera rywali pewnym uderzeniem pokonał Johan Larsson. Bramkę na wagę remisu w 46. minucie zdobył natomiast Awer Mabil, a wynik spotkania na 3:2 dla gospodarzy ustalił w 77. minucie Marc Dal Hende.
Mecz w wyjściowej jedenastce ekipy z Kopenhagi rozpoczął Kamil Wilczek, który przebywał na placu gry do 70. minuty i został zastąpiony przez. Był to 15. ligowy występ reprezentanta Polski w sezonie.
Podopieczni Kennetha Andersena mają na koncie 31 punktów i zajmują i awansowali na pozycję lidera duńskiej ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Alexandera Zornigera z dorobkiem 18 "oczek" plasuje się na siódmej pozycji.