Porażka Brondby IF w meczu domowym, gol Kamila Wilczka

brondby.com
Broendby IF przegrało u siebie z AC Horsens 1:2 (1:1) w meczu 4. kolejki duńskiej Superligaen. Gola dla gospodarzy strzelił Kamil Wilczek.
Goście prowadzenie objęli już w 5. minucie, kiedy Hallur Hansson oddał skuteczny strzał głową.
Broendby wyrównało pięć minut później. Dominik Kaiser dośrodkował na piąty metr, gdzie Kamil Wilczek uciekł obrońcom i strzałem głową pokonał golkipera Horsens. Polak rozegrał całe spotkanie i wpisał na listę strzelców w trzecim kolejny meczu. 31-letni napastnik został ukarany również żółtą kartką.
Gościom zwycięstwo zapewnił Paulus Arajuuri. Były defensor Lecha Poznań interweniował tak niefortunnie, że pokonał głową własnego bramkarza.
Broendby IF przegrało pierwszy raz w tym sezonie ligowym, ma w dorobku 7 punktów i zajmuje czwarte miejsce.
AC Horsens jest na ósmej pozycji, mając na koncie 6 punktów.