Porażka Empoli, Romy i Palermo, grali Polacy

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
W niedzielnym spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie A Empoli z Łukaszem Skorupskim w bramce przegrało aż 0:4 z Fiorentiną. Po dublecie ustrzelili Federico Bernardeschi i Josip Ilicic.

Kibice zgromadzeni na Stadio Carlo Castellani nie mogli narzekać na brak wrażeń, chociaż w pierwszej połowie zobaczyli tylko jednego gola. Za to w drugiej aż trzy, a festiwal strzelecki rozpoczął wspomniany Ilicic wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Assane'a Diousse'a. Również słoweński pomocnik ustalił w 67. minucie wynik tego starcia, uderzając mocnym strzałem zza pola karnego.

W innym meczu Lazio pokonało 3:1 Genuę. Biancocelesti wrócili tym samym na czwarte miejsce w tabeli. Bramki dla gospodarzy zdobyli Anderson, Biglia i Wallace, natomiast dla rywali Ocampos.

Takim samym wynikiem zakończyło się starcie Bologny z Palermo, w którego barwach zagrał Thiago Cionek. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał 90 minut, a w 30. minucie obejrzał żółtą kartkę za faul na napastniku gospodarzy, Matii Destro.

Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce przegrała 1:2 z Atalantą Bergamo. Polski bramkarz popisał się w 57. minucie efektowną interwencją, broniąc uderzenie Ervina Zakunovicia. Nie udało mu się jednak wybronić karnego, którego w 90. minucie egzekwował Franck Kessie.