Porażka Fiorentiny na wyjeździe, bronił Bartłomiej Drągowski

Adam Starszynski / Pressfocus
Genoa CFC pokonała przed własną publicznością Fiorentinę 2:1 (1:0) w niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris całe zawody w szeregach gości zaliczył Bartłomiej Drągowski. Szymon Żurkowski oraz Filip Jagiełło obserwowali spotkanie z ławek rezerwowych.
"Rossoblu" objęli prowadzenie po jedenastu minutach gry, kiedy to Drągowskiego zaskoczył strzałem głową w krótki róg Kolumbijczyk Cristian Zapata. Dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył uderzeniem z dystansu Iworyjczyk Cristian Kouame.
Kwadrans przed końcem kontaktowe trafienie z rzutu karnego uzyskał Chilijczyk Erick Pulgar, ale na więcej "Violę" nie było już stać.
Zespół z Ligurii po premierowej wygranej w sezonie awansował na piąte miejsce w tabeli. Drużyna z Toskanii doznała natomiast drugiej porażki i jest przedostatnia w klasyfikacji.