Porażka Herthy BSC z Hoffenheim. Bezbarwny występ Krzysztofa Piątka

Norbert Barczyk / PressFocus
Krzysztof Piątek bez gola, Hertha Berlin bez punktów. Stołeczna drużyna przegrała na wyjeździe z Hoffenheim w meczu 10. kolejki Bundesligi.
Podopieczni Pala Dardaia wygrali dwa ostatnie ligowe spotkania, ale dziś ich passa została przerwana. W wyjazdowym starciu z Hoffenheim musieli uznać wyższość rywali.
Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Kramarić. 30-latek odnalazł się w polu karnym i nie dał szans bramkarzowi Herthy.
Gospodarze złapali wiatr w żagle i wyraźnie przeważali. Swoją dobrą grę udokumentowali kolejnym golem. W 36. minucie do siatki trafił Sebastian Rudy.
Hertha nie miała za wiele do powiedzenia. Krzysztof Piątek długimi momentami był niewidoczny (zmieniony w 61. minucie). W przerwie na boisku pojawili się Jovetić i Maolida, ale sytuacja nie uległa zmianie.
W 76. minucie z boiska wyleciał Boyata. Ostatecznie osłabieni berlińczycy nie zdobyli na boisku rywala nawet jednego gola. Przegrali 0:2 i obecnie plasują się na 11. miejscu w tabeli. Piłkarze Hoffenheim zajmują z kolei 7. lokatę.
Daniel Makarewicz29 Oct 2021 · 22:22