Porażka Leeds United na własnym boisku. Cały mecz Mateusza Klicha

Piłkarze Leeds United przegrali na własnym boisku z Wolverhampton w meczu 5. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1 (0:0).
Mateusz Klich to pewniak w ekipie Marcelo Bielsy. Pomocnik jest w znakomitej formie i nie musi obawiać się o miejsce w składzie "Pawi". Zgodnie z oczekiwaniami Polak mecz z Wolverhampton rozpoczął w wyjściowej jedenastce.
W pierwszej połowie stroną dominująca byli gospodarze. To oni mieli przewagę w posiadaniu piłki, częściej atakowali i stwarzali większe zagrożenie w polu karnym rywala. Nie przełożyło się to jednak na dorobek bramkowy.
Co prawda w 8. minucie Bamford umieścił piłkę w siatce, jednak gol nie został uznany. Piłkarz Leeds chwilę wcześniej znalazł się na pozycji spalonej.
W drugiej połowie podopieczni Marcelo Bielsy znacznie obniżyli swój poziom, z czego skrzętnie skorzystali gracze Wolves. W 70. minucie Raul Jimenez zakręcił defensorami i zdecydował się na strzał w kierunku bramki. Futbolówkę odbił jeszcze Phillips, który tą niefortunną interwencją zaskoczył własnego bramkarza.
Gospodarze do końca walczyli choćby o remis, ale ich wysiłki nie przyniosły efektu. Trzy punkty trafiły na konto Wolves.
Cały mecz w barwach Leeds rozegrał Mateusz Klich.
Daniel Makarewicz19 Oct 2020 · 22:55