Porażka Olympique Lyon w Bordeaux

charnsitr / shutterstock.com
Girondins Bordeaux pokonał u siebie Olympique Lyon 3:1 (3:1) w drugim niedzielnym meczu 23. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Matmut Atlantique prowadzenie gospodarzom zapewnił Nicolas de Preville, który uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego wykończył składną akcję zespołu z Akwitanii.
Pięć minut później podwyższył z rzutu karnego Brazylijczyk Malcom. Minutę przed przerwą kontaktową bramkę strzałem głową uzyskał jego rodak Marcelo, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy kolejną "jedenastkę" wykorzystał Gaetan Laborde i siedmiokrotni mistrzowie Francji nie potrafili już po zmianie stron odrobić tych strat.
"Les Gones" doznali w ten sposób trzeciej porażki w sezonie i pozostali jeszcze na drugiej lokacie w tabeli. "Żyrondyści", w szeregach których zabrakło kontuzjowanego Igora Lewczuka, po drugiej wygranej z rzędu awansowali na dziewiątą pozycję w klasyfikacji.