Porażka Piasta Gliwice w ostatnim meczu przed startem rundy wiosennej

asinfo
Piast Gliwice przegrał z NK Celje 1:2 (1:1) w meczu sparingowym, rozegranym w Turcji. Dla mistrzów Polski było to ostatnie spotkanie kontrolne przed startem rundy wiosennej.
Gliwiczanie objęli prowadzenie w 19. minucie, a na listę strzelców wpisał się Gerard Badia. Hiszpan pewnie wykorzystał rzut karny.
Zespół ze Słowenii wyrównał pod koniec pierwszej połowy. Zwycięstwo zapewnił sobie kwadrans przed końcem spotkania.
Piast rozegrał w Turcji łącznie cztery sparingi. Najpierw pokonał Łudogorec Razgrad 2:0, potem zremisował bezbramkowo z Zorią Ługańsk i wygrał z Szachtiorem Soligorsk 2:0. Na koniec gliwiczanie ulegli NK Cleje 1:2.