Porażka Polaków z Rosją w Lidze Narodów

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski przegrała z Rosją 1:3 w w irańskiej Urmii w meczu Ligi Narodów.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Od początku spotkania obie ekipy toczyły zaciętą rywalizację. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy przegrywali 6:8. Dzięki dobrej grze Kwolka zdołaliśmy odrobić straty. W następnych fragmentach kibice byli świadkami wymiany cios za cios. Rosjanie mieli nawet setbola, ale Polacy zachowali zimną krew i wygrali 26:24, gdy Kwolek obił ręce rywali.
W drugiej partii Rosjanie pokazali swoją moc. Mocna zagrywka i skuteczna gra blokiem sprawiła, że Polacy przegrywali 7:12. Polacy rzucili się do odrabiania strat, zdobywając trzy punkty z rzędu. Wówczas Rosjanie ponownie odskoczyli, prowadząc nawet 13:21, gdy asy serwisowe posłał Kliuka. Ta część spotkania zakończyła się wygraną Rosjan 20:25.
Trzeciego seta lepiej rozpoczęli nasi rywali, którzy na przerwie technicznej prowadzili 6:8. Znów potężnie serwował Poljetajew, jednak i on zaczął się mylić, a Polacy doprowadzili do remisu. Od stanu 19:19 to Rosjanie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ta partia zakończyła się wynikiem 22:25.
Polska - Rosja 1:3 (26:24, 20:25, 22:25)
Daniel Makarewicz14 Jun 2019 · 14:50