Porażka Polek ze Szwedkami. Koniec marzeń o igrzyskach

Reprezentantki Polski przegrały ze Szwedkami 24:30 i nie pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.

Dla naszych szczypiornistek pojedynek ze Szwecją - po wcześniejszej porażce z Rosją - był pojedynkiem o wszystko. Podopieczne Kima Rasmussena musiały wygrać, żeby zachować szanse na awans. Być może waga spotkania sprawiła, że Polki rozpoczęły ten mecz tak nerwowo. Biało-czerwone już w pierwszych minutach popełniały błędy seriami, by po kwadransie gry przegrywać różnicą pięciu bramek - 6:11. Zawodniczkom z Polski w pierwszej odsłonie nie udało się odrobić strat do rywalek i na przerwę schodziły z wynikiem 12:16.

Druga połowa niewiele się różniła od pierwszej. Szwedki bezlitośnie punktowały nasze szczypiornistki. Szanse na wygraną zmalały do zera w końcówce spotkania - na trzy minuty przed końcem przeciwniczki prowadziły różnicą sześciu goli. Ostatecznie Szwecja wygrała 30:24 i awansowała na igrzyska. Polska natomiast na wyjazd do Rio de Janeiro nie ma już szans.

Polska - Szwecja 24:30 (12:16)