Porażka Polski z Włochami na hokejowych MŚ Dywizji 1A

katatonia82, Shutterstock
Reprezentanci Polski w hokeju przegrali z Włochami 1:3 w swoim pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A.

Początek pojedynku to wyraźna przewaga rywali, którzy z łatwością przedzierali się przez naszą defensywę i zagrażali bramce strzeżonej przez Przemysława Odrobnego. W 11 minucie Włosi trafili w słupek, a dwie minuty później za sprawą Joachima Ramosera wyszli na prowadzenie. Wynik do końca pierwszej tercji nie uległ już zmianie.

W drugiej części od początku lepiej prezentowali się biało-czerwoni, którzy zdołali zagrozić parę razy bramce przeciwników. W 31 minucie nasi hokeiści wykorzystując grę w przewadze, doprowadzili do wyrównania. Potem ponownie karę złapali zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego, ale tym razem Polakom nie udało się zdobyć drugiej bramki. Strzelili za to Włosi, tuż przed końcem drugiej tercji.

W ostatniej odsłonie biało-czerwoni ponownie gonili wynik, starali się doprowadzić do remisu, ale ta sztuka się im nie powiodła. W ostatniej minucie rywale dołożyli jeszcze trzeciego gola i ostatecznie wygrali 3:1.

Polska - Włochy 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)