Porażka Szwajcarii z Bośnią i Hercegowiną

Reprezentacja Szwajcarii przegrała z Bośnią i Hercegowiną 0:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Zurychu. Dla "Helwetów" była to druga porażka z rzędu.

Pierwszego gola dla gości strzelił Edin Dżeko w czternastej minucie gry. 30-latek wbiegł z piłką w pole karne i oddał precyzyjny strzał w długi róg bramki Yanna Sommera. Było to jego 45 trafienie w kadrze.

Wynik na 2:0 ustalił Miralem Pjanic dwanaście minut po przerwie. Pomocnik AS Romy zaskoczył golkipera rywali precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

W następnym spotkaniu Bośniacy zmierzą się z Hiszpanią. Mecz odbędzie się 29 maja. Dzień wcześniej Szwajcarzy zagrają z Belgami.

Szwajcaria podczas mistrzostw Europy będzie występowała w grupie A. Jej rywalami będą Francja, Rumunia i Albania.