Porażka Vive Kielce z Montpellier w pierwszym meczu w 1/8 finału LM

mediapictures.pl/Shutterstock
Vive Tauron Kielce przegrało na wyjeździe z Montpellier HB 28:33 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Polski zespół szybko objął dwubramkowe prowadzenie, ale rywale natychmiast doprowadzili do remisu. Z czasem nasi zawodnicy popełniali coraz więcej błędów i w pewnym momencie przegrywali już 7:10. Od tego jednak momentu kielczanie zaczęli odrabiać straty, wyszli na prowadzenie i do szatni schodzili z wynikiem 16:14

Druga połowa miała podobny przebieg, najpierw na czterobramkowe prowadzenie wyszli szczypiorniści Vive, by po raptem pięciu minutach roztrwonić przewagę. Końcówka pojedynku należała już zdecydowanie do Francuzów, którzy pokonali polski zespół ostatecznie 33:28.

Montpellier HB - Vive Tauron Kielce 33:28 (14:16)