Porażka zespołu Glika, zwycięstwo Romy

FC Torino przegrało na wyjeździe 2:3 z Genoą w spotkaniu 29. kolejki ligi włoskiej. Cały mecz w barwach gości rozegrał Kamil Glik.

Po kwadransie spotkania zespół z Turynu prowadził 2:0, po dwóch trafieniach Ciro Immobile, ale jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Daniele Padelliego dwa razy po strzałach z rzutu karnego pokonał Alessio Cerci. Wynik na 3:2 ustalił w 66. minucie gry, Luca Rigoni.

Całe spotkanie rozegrał także Wojciech Szczęsny. Jego Roma pokonała na wyjeździe Udinese 2:1, po bramkach Edina Dżeko oraz Alessandro Florenziego i honorowym golu Bruno Fernandesa.

W innym spotkaniu, Fiorentina zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Hellas Veroną. Gola dla "Violi" zdobył Mauro Zarate, a trafienie dla gości zaliczył Eros Pisano. Do 72. minuty spotkania w drużynie gości występował Paweł Wszołek. Jakub Błaszczykowski i Dominik Furman byli rezerwowymi.

Liderem Serie A jest obecnie Juventus, którym ma sześć punktów przewagi nad SSC Napoli. Zespół z Neapolu zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z Palermo.