Liga Narodów. Historyczny sukces Portugalii! Złoty gol Goncalo Guedesa [WIDEO]

Historyczny sukces Portugalii! Złoty gol Goncalo Guedesa [WIDEO]
Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Portugalia wygrała pierwszą edycję Ligi Narodów. W finale wygrała z Holandią 1:0. Decydującego gola strzelił Goncalo Guedes.
W pierwszych fragmentach meczu dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Ronalda Koemana, ale niewiele wynikało z ich przewagi. Holendrzy w pierwszej połowie nie oddali choćby jednego strzału na bramkę Portugalii! Gospodarze atakowali konkretniej. Kilka razy na bramkę uderzał Bruno Fernandes, próbował też Cristiano Ronaldo, ale żaden z nich poważniej nie zagroził Cillessenowi.
Portugalczycy objęli prowadzenie po godzinie gry. Bernardo Silva podał do Goncalo Guedesa, ten przebiegł z piłką po linii pola karnego, a gdy dobiegł do osi boiska - huknął na bramkę Cillessena. Choć Holender miał piłkę na rękawicy, to nie był w stanie skutecznie interweniować.
Holendia mogła doprowadzić do remisu już pięć minut później. Z kilku metrów głową strzelał Memphis Depay, ale piłkę pewnie złapał Rui Patricio.
W kolejnych minutach Holendrzy osiągnęli przewagę, często wrzucali piłkę w pole karne Portugalii, ale nie przynosiło to żadnego efektu. Najgroźniej pod bramką Patricio było chyba po strzale Martina De Roona. Piłkarz Atalanty kopnął jednak zbyt wysoko.
W końcówce Portugalczycy dość dobrze kontrolowali grę i obronili jednobramkowe prowadzenie. Skromne zwycięstwo dało im miejsce w historii - zwycięstwo w premierowej edycji Ligi Narodów.
Kamil Kaczmarek09 Jun 2019 · 22:34