Potężny kryzys Cracovii. Czwarta porażka z rzędu! [WIDEO]

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Cracovia przegrała czwarty ligowy mecz z rzędu! Tym razem piłkarze Michała Probierza ulegli Górnikowi Zabrze 2:3.
Mecz zaczął się znakomicie dla "Pasów", bo już w 5. minucie prowadzenie dał im Rafael Lopes. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy remisie. W 26. minucie wyrównał Jesus Jimenez.
Górnik lepiej zaczął drugą połowę. Zabrzanie zyskali przewagę, którą udokumentowali w 57. minucie. Gola strzelił wówczas Erik Jirka.
Goście odpowiedzieli po dwunastu minutach, gdy po rozegraniu rzutu wolnego do bramki trafił Michał Helik. Z remisu cieszyli się jednak bardzo krótko. W 71. minucie świetnym podaniem błysnął Jimenez, piłkę przejął Stavors Vasilantonpoulos i wpakował ją do bramki. Jak się okazało debiutujący w Górniku piłkarz zdobył dla niego gola na wagę trzech punktów.
"Pasy" mimo fatalnej passy pozostają na drugim miejscu z dorobkiem 42 punktów. Podopieczni Michała Probierza rozegrali jednak o jedno spotkanie więcej niż goniący ich rywale.
Dla zabrzan natomiast to bardzo cenna wygrana. Górnik jest dziesiąty, ma na koncie 33 punkty i oddala się od strefy spadkowej, zbliżając się równocześnie do czołowej ósemki.
Marcin Karbowski06 Mar 2020 · 22:37