Poznaliśmy pierwszego półfinalistę EURO 2020! O wszystkim zadecydowały rzuty karne [WIDEO]

Hiszpania pierwszym półfinalistą EURO 2020! O wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych.
Szwajcarzy w 1/8 finału sprawili wielką sensację. Niespodziewanie udało im się wyeliminować Francuzów. W związku z tym z dużymi nadziejami przystępowali do walki o półfinał z Hiszpanią.
Podopieczni Luisa Enrique szybko sprowadzili Helwetów na ziemię. Już w 8. minucie futbolówka wpadła do bramki strzeżonej przez Sommera. Z dystansu uderzył Alba, piłka trafiła jeszcze w nogę Zakarii i ugrzęzła w siatce.
Hiszpanie nabrali luzu i szukali kolejnych okazji na gola. Szwajcarzy dopiero z czasem zaczęli dochodzić do głosu. Brakowało im jednak wykończenia. W efekcie do przerwy nie zdołali oddać nawet jednego celnego strzału.
W drugiej połowie Hiszpanie niespodziewanie oddali pole rywalom. W 56. minucie po rzucie rożnym główkował Zakaria. Piłka jednak o centymetry minęła słupek.
Z kolei w 64. minucie z piątego metra uderzył Zuber. Unai Simon zdołał zbić piłkę poza linię końcową. To było ostatnie ostrzeżenie. Po chwili Szwajcarzy wyszli wysokim pressingiem, przejęli piłkę na połowie rywala, a do siatki trafił Shaqiri. W tej sytuacji fatalny błąd popełnili hiszpańscy defensorzy.
Helweci chcieli pójść za ciosem, ale skrzydła podciął im Remo Freuler. 29-latek wyleciał z boiska za ostry faul. Decyzja arbitra wzbudziła spore kontrowersje.
Hiszpanie mimo gry w przewadze nie zdołali przebić się przez defensywę rywali. Po 90 minutach było 1:1 i sędzia zarządził dogrywkę. W niej podopieczni Luisa Enrique rzucili się na rywali. Brakowało im jednak skuteczności, a na dodatek w bramce dwoił się i troił Sommer.
Szwajcarzy ostatecznie zdołali przetrwać oblężenie. W ich polu karnym kotłowało się raz za razem, ale piłka nie wpadła do siatki. Na bramkę uderzali m.in. Olmo czy Llorente.
O wszystkim rozstrzygnęła seria rzutów karnych. W niej górą byli Szwajcarzy. W pierwszej serii w słupek trafił Busquets, później mylili się Schar, Rodri oraz Akanji. Było 1:2 i do piłki podszedł Vargas i... spudłował! Po chwili awans Hiszpanom dał Oyarzabal.
Daniel Makarewicz02 Jul 2021 · 20:42