Premier League: "Koguty" rozbiły 'Świętych"

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Tottenham Hotspur Londyn pokonał u siebie Southampton FC 5:2 w pierwszym wtorkowym meczu 20. kolejki angielskiej Premier League. Trzy gole dla „Kogutów” strzelił Harry Kane.
„Święci” nie będą dobrze wspominać wizyty w „Boxing Day” na Wembley. Do przerwy przegrywali 0:2, a obie bramki zdobył Kane. Szybko po przerwie gospodarze strzelili dwa kolejne gole. Na listę strzelców wpisali się Dele Alli oraz Hueng-Min Son.
W 64. minucie odpowiedzieli przyjezdni za sprawą Sofiane Boufala. Po chwili hattrick skompletował Kane. W końcówce drugą bramkę dla ekipy z St Marys’ Stadium zdobył Dusan Tadić.
Podopieczni Mauricio Pochettino zajmują czwarte miejsce w tabeli ze zdobytymi 37 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe ze Swansea City AFC.
Natomiast „Święci” plasują się na 13. pozycji z 19 „oczkami” na koncie. Ich kolejnym rywalem będzie Manchester United na Old Trafford.