Premier League: "Święci" lepsi od Evertonu

Ingy The Wingy, wikicommons
Piłkarze Southampton FC pokonali przed własną publicznością Everton FC 4:1 (1:1) w meczu 13. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na St. Mary's Stadium prowadzenie pierwsi objęli gospodarze za sprawą trafienia Dusana Tadica. W 18. minucie serbski pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Ryana Bertranda, wygrał pojedynek biegowy z jednym z rywali i pokonał golkipera rywali uderzeniem z bliskiej odległości.
Jeszcze przed przerwą goście spotkania zdołali doprowadzić do remisu. Tuż przed gwizdkiem sędziego Gylfi Sigurdsson zdecydował się na oddanie strzału z dystansu i tym efektownym zagraniem wyrównał wynik starcia.
Po zmianie stron górą byli "Święci", przede wszystkim dzięki skuteczności Charlie Austina. 28-letni napastnik najpierw wpisał się na listę strzelców w 52. oraz 58. minucie i obie bramki zdobył uderzeniem głową.
Wynik meczu na 4:1 ustalił Steven Davies w 87. minucie. Przy trafieniu północnoirlandzkiego pomocnika asystował James Ward-Prowse.
Podopieczni Mauricio Pellegrino zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli i mają na koncie 16 punktów, z kolei zespół Davida Unswortha z dorobkiem 12 "oczek" na koncie plasują się na 16. pozycji.