Premier League: Wysoka porażka drużyny Artura Boruca

Chris Parker, flickr.com
Zawodnicy Huddersfield Town pokonali na własnym stadionie AFC Bournemouth 4:1 (2:1) w pierwszym niedzielnym meczu 27. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na John Smith's Stadium pierwszą bramkę zdobył Alex Pritchard. Już w 7. minucie spotkania Steve Mounie dośrodkował do Anglika, który uderzeniem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.
Kolejne dwa gole dla gospodarzy strzelił Steve Mounie. Prezentant Beninu najpierw wpisał się na listę strzelców w 27. minucie, kiedy po zagraniu z rzutu wolnego strzałem głową pokonał golkipera rywali. Następnie napastnik w 66. minucie po podaniu Aarona Mooya oddał celny strzał z pola karnego i trafił w lewy dolny róg.
Czwartego gola dla Huddersfield Town strzelił w doliczonym czasie gry Rajiv van La Parra, który skutecznie wykorzystał rzut karny.
Jedyne trafienie na rzecz ekipy przyjezdnej zapisał na swoje konto Junior Stanislas, który w 14. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Jonasem Losslem.
Podopieczni Davida Wagnera zajmują obecnie 16. miejsce w tabeli Premier League, z kolei gracze Eddie'ego Howe'a plasują się na 10. pozycji.