Premier League: Zwycięstwo "Łabędzi", czyste konto Fabiańskiego

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Swansea City AFC pokonał u siebie Huddersfield Town FC 2:0 w sobotnim meczu ósmej kolejki angielskiej Premier League. Całe spotkanie w bramce „Łabędzi” rozegrał Łukasz Fabiański.
Obie bramki dla gospodarzy zdobył Tammy Abraham. 20-letni napastnik pokonał golkipera rywali tuż przed przerwą oraz na początku drugiej połowy.
Zespół z Walii po tej wygranej zajmuje 14. miejsce w tabeli ze zdobytymi ośmioma punktami. Beniaminek plasuje się na 12. pozycji i ma „oczko” więcej.
Do wielkiej niespodzianki doszło na Selhurst Park, gdzie Crystal Palace pokonał w derbach Londynu Chelsea 2:1. „Orły” w tym sezonie, do tego meczu, nie tylko nie zdobyły punktu, ale nie strzeliły nawet bramki. Ich konto w rozgrywkach 2016/17 otworzył obrońca gości. Cesar Azpilicueta pokonał własnego bramkarza w 11. minucie. Odpowiedź „The Blues” była bardzo szybka. Na listę strzelców wpisał się Tiemoue Bakayoko. Tuż przed przerwą gospodarze znów prowadzili po strzale Wilfrieda Zahy i zdołali utrzymać ten wynik do ostatniego gwizdka arbitra.
Liderem jest Manchester City. „Obywatele” pokonali na własnym stadionie Stoke City aż 7:2. Podopieczni Pepa Guardioli mają dwa punkty przewagi nad Manchesterem United.
*****

Wyniki sobotnich meczów ósmej kolejki Premier League rozegranych o godzinie 16:
Burnley FC - West Ham United Londyn 1:1 (0:1)

Bramki: Wood 85 - Antonio 19.

Czerwona kartka: Carroll 27 - za drugą żółtą (West Ham).
Crystal Palace Londyn - Chelsea Londyn 2:1 (2:1)

Bramki: Cesar Azpilicueta 11, Zaha 45 - Bakayoko 18.
Manchester City - Stoke City 7:2 (3:1)

Bramki: Gabriel Jesus 17, 55, Sterling 19, D. Silva 27, Fernandinho 60, Sane 62, B. Silva 79 - Diouf 44, Walker 47 (sam.).
Swansea City - Huddersfield Town 2:0 (1:0)

Bramki: Abraham 42, 48.
Tottenham Hotspur Londyn - AFC Bournemouth 1:0 (0:0)

Bramka: Eriksen 47.