Primera Division: Atletico pokonało Real Sociedad

Anish Morarji, wikipedia
Atletico Madryt pokonało u siebie Real Sociedad San Sebastian 2:1 (0:1) w drugim sobotnim meczu 14. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Wanda Metropolitano do przerwy lepsi byli goście z Kraju Basków, którym prowadzenie dał strzał z rzutu karnego Brazylijczyka Williana Jose.
Wyrównał osiemnaście minut po zmianie stron mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego jego rodak Filipe Luis. Dwie minuty przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął z bliska Antoine Griezmann. Przy obu golach dla gospodarzy asystował Saul Niguez.
Dzięki ósmej wygranej w sezonie "Rojiblancos" umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Dwukrotni mistrzowie Hiszpanii doznali natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na siódmej lokacie w klasyfikacji.