Primera Division: Kolejne zwycięstwo Valencii

LevanteMedia / shutterstock.com
Deportivo Alaves Vitoria uległo u siebie Valencia CF 1:2 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu 10. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Mendizorrotza prowadzenie przyjezdnym zapewnił jedenaście minut przed przerwą Simone Zaza. Włoch zaskoczył bramkarza gospodarzy mocnym uderzeniem z pod poprzeczkę z kilku metrów.
Wyrównał cztery minut po zmianie stron strzałem głową Alexis, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Siedemnaście minut później drugiego gola dla "Nietoperzy" zdobył z rzutu karnego Rodrigo.
Dzięki szóstej wygranej z rzędu zespół z portowego miasta umocnił się na pozycji wicelidera tabeli, zachowując miano niepokonanego. Drużyna z Kraju Basków doznała natomiast trzeciej z rzędu porażki i pozostała przedostatnia w klasyfikacji.