Primera Division: Wysokie zwycięstwo Celty Vigo

Vlad1988/Shutterstock
Piłkarze SD Eibar ulegli u siebie Celcie Vigo 0:4 (0:3) w kolejnym niedzielnym spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Ipurua jeszcze w pierwszej połowie precyzyjne dośrodkowania Duńczyka Pione Sisto wykańczali skutecznie w polu karnym kolejno Argentyńczyk Gustavo Cabral, Sergio Gomez oraz Chilijczyk Pablo Hernandez.
Osiemnaście minut przed końcem, po świetnym zagraniu Hugo Mallo, sukces przyjezdnych przypieczętował jeszcze mocnym uderzeniem z pola karnego Duńczyk Daniel Wass.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Galicji awansował na trzynaste miejsce w tabeli. Drużyna z Kraju Basków doznała drugiej z rzędu porażki i spadła na szesnastą lokatę w klasyfikacji.