Próba generalna przed EURO: Polska wyrównuje, ale Holandia odpowiada kolejnym golem i znowu prowadzi [VIDEO]

Dziurek/Shutterstock
Adam Nawałka ogłosił przedwczoraj kadrę reprezentacji Polski na Euro 2016. Dzisiaj wybrańcy selekcjonera sprawdzą swoją formę w meczu z Holandią, który można potraktować jako próbę generalną przed mistrzostwami we Francji.

W pierwszych minutach Holendrzy dłużej się utrzymywali przy piłce, ale to biało-czerwoni stworzyli sobie pierwsze dogodne okazje do zdobycia bramki.

W siódmej minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Arkadiusz Milik. Polski napastnik miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił w poprzeczkę. Za moment nieprzyjemny strzał na bramkę tuż zza pola karnego oddał Krzysztof Mączyński, lecz Cillessen na raty złapał piłkę.

Tymczasem to Holandia jako pierwsza zdobyła bramkę. W 33 minucie bramkę uderzeniem głową zdobył, zupełnie niepilnowany w polu karnym, Vincent Janssen.

Polacy w pierwszych minutach drugiej połowy nie sprawiali wcale lepszego wrażenia, ale w 60 minucie gola wyrównującego strzelił Artur Jędrzejczyk. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, pewnie pokonując bramkarza rywali uderzeniem głową.

W 76 minucie to Holendrzy znowu byli na prowadzeniu. Gola na 2:1 dla Holandii strzelił Georginio Wijnaldum. Rywale wykorzystali nieporadność naszej obrony w polu karnym. Podanie od Narshingha otrzymał wspomniany Wijnaldum, który nie miał problemów z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego.

A oto w jakim składzie reprezentacja Polski zaczęła mecz towarzyski z Holandią:

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Mączyński, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

Trener rywali, Danny Blind, desygnował do gry następujących piłkarzy:

Holandia: Cillessen - Tete, Bruma, van Dijk, Willems - van Ginkel, Bazoer, Wijnaldum -Berghuis, Janssen,  Promes.