Przegrywali, kończyli w "10", ale odrobili - Manchester United z Pucharem Anglii! [VIDEO]

mr3002 / Shutterstock.com
Manchester United pokonał Crystal Palace i zdobył Puchar Anglii!

W pierwszej połowie oglądaliśmy niespecjalnie emocjonujące widowisko, ale oba zespoły miały swoje okazje. Sporo kontrowersji wzbudziły decyzje sędziowskie. Mark Clattenburg nie zawsze gwizdał w sposób jasny i zrozumiały - w 17 minucie rajdem lewą stroną popisał się Wickham. Powalił go Smalling, ale gracz Crystal Palace utrzymał się przy piłce, co więcej minął potem jeszcze jednego rywala i strzelił obok bezradnego De Gei.

Tymczasem arbiter... gwizdnął faul Smallinga i nakazał wznowienie gry od rzutu wolnego, zapominając najwyraźniej o istnieniu przywileju korzyści. Spotkało się to z gwizdami fanów Palace.

Na początku drugiej odsłony znakomitą okazję stworzył sobie zespoł Manchesteru United. Fellaini huknął z pola karnego, ale jego uderzenie wylądowało na spojeniu bramki przeciwnika.

W 56 minucie z błędu Smallinga nie skorzystał Jedinak, którego strzał okazał się tyleż mocny, co niecelny.

W 61 minucie Diabłom znowu nie towarzyszyło szczęście - Martial trafił w słupek.

Co nie udało się Manchesterowi, udało się Crystal Palace. W 78 minucie po rozegraniu rzutu rożnego Puncheon wbiegł w pole karne, otrzymał podanie zwrotne i silnym strzałem przy słupku nie dał szans De Gei na interwencję. 1:0!

Trzy minuty - tyle potrzebowali ludzie Louisa van Gaala na wyrównanie. Wrzutka Rooneya, zgaszenie piłki Fellainiego i strzał Maty. Remis!

W regulaminowym czasie żadne bramki już nie padły, sędzia zarządził dogrywkę...

...i pod koniec jej pierwszej części Smalling osłabił swój zespół. Faulem w środku boiska Anglik przerwał kontrę rywala, ale miał już na koncie żółtą kartką i po obejrzeniu drugiej musiał udać się do szatni.

Co nie udało się w jedenastu, udało się w dziesięciu. W 110 minucie MU prowadziło po uderzeniu Lingarda z woleja. 2:1!

Crystal Palace spróbowało odrobić stratę, ale zabrakło czasu. Manchester United wygrywa i zdobywa Puchar Anglii!